LDT Vladař 2002


      Letní dětský tábor Vladař je tábor jak má být. Hromada dětiček, oddíly, hymny, vlajky, kradení táborové vlajky, zlobivé i hodné dětičky, zlobiví i hodní vedoucí atd. Na letošním táboře jsem měl tu čest zastávat funkci údržbáře. Údržbář proto, že jsem již nastoupil výkonu civilní služby a tím pádem nemůžu být vedoucí a nesmím mít žádnou zodpovědnost a takový ty kecy. No, zkrátka jsem žádný oddíl nevedl, ale měl jsem to určitě ještě lepší než jednotliví vedoucí, protože jsem měl absolutní volnost a byl jsem takovej ten přelétavec, kterej může defacto všechno.

      Teď něco o táboře: Vladař u Žlutic, spousta stanů s podsadama a na vedoucí a údržbáře zbyly jen obyčejné prochcávající se stany. Nejlépe asi tábor poznáte z fotek ve fotogalerii, protože k nim mám mé oblíbené komentáře. Nevím co bych sem měl dalšího psát. Chtěl jsem toho napsat spoustu, ale abych sepsal vše mimořádné co se tam stalo, bylo by to na knížku. Zkrátka každej tábor je jinej a každej si musí zažít ten svůj tábor. Jen musím podotknout, že oproti minulému roku se nám zde sešla spíš lepší parta mezi dětmi než mezi vedoucími. No,kdo právě čte tyto řádky a jede na příští tábor na Vladař turnus I., tak musíme Danušce víc pomáhat, protože teď chudák padla na hubu a říká: UŽ NIKDY!!!.

      Jo, tak teď jsem se rozhodl, že vám přeci jen jednu příhodu napíšu. Naše hlavní vedoucí si jednou za tábor sama a dobrovolně vzala noční hlídku. Čehož jsem s 2 vedoucíma využil a rozhodli jsme se ji ukrást vlajku. To nebyl problém, ještě jsme na stožár stačili připevnit cedulku s našimi požadavky: flaška za vlajku!. Dana (hl.vedoucí) si toho, že jí chybí vlajka, všimla až 2.den ráno, společně s hromadou dětí. Vstal jsem, vykoukl a viděl, že je okolo stožáru kupa dětí a čtou vzkaz. Tak jsem se usmál, když v tu chvíli můj úsměv ztuhl. Děti četly úplně jiný vzkaz. Vzbudil jsem kamaráda, který (jak on říkal, měl vlajku ve spacáku) a ten jí nenašel. Takže výsledek byl takový, že NĚKDO se nám v noci vloupal do stanu, vytáhl mu ze spacáku vlajku na metrovém klacku a ještě stačil vymyslet celotáborovou hru - hledání vlajky. A od té doby se neustále nacházely šifry a indicie, které nám upřesňovaly pozici vlajky. Vlajku našel jeden oddíl v den našeho odjezdu. Samozřejmě, že to byl jeden z nás, ale nebyl to nikdo z nás, kteří tu vlajku kradli. Tak naše hlavní vedoucí vždy říká: "Je pravda, že se vlajka ztratila při mé hlídce. Ale utěšuje mě to, že zloděj, který okradl mě, byl také okraden." Což měla pravdu a nám to skvěle zamotalo hlavu. Můžete to použít jako návod na vaši celotáborovku, protože to obrátilo celej tábor vzhůru nohama.

No a tady už jsou ty slibované fotky:

Fotogalerie