Paintball

Fotogalerie

      Paintball je hra, kterou zná určitě většina lidí. Kdo ne, tak o dost přichází a doporučuji zahrát si ji, protože je to zkušenost k nezaplacení. Nemusíte být žádný militaristický typ, ale bude vás to bavit. Já jsem například nešel na vojnu - důvod, proč nechci jsem napsal, že odmítám filosofii střílení do ostatních lidí a vůbec nemám rád zbraně :-). Ale paintball prostě miluju. Je to hra na vojáčky, ale nejhorší úraz, který se může stát, že budete mít od zásahu zblízka moňo.

      Samozřejmě platí určitá pravidla, například, že se nesmí během souboje sundat maska. To se jednou stalo a ten chudák dostal zrovna kuličkou do oka a málem o něj přišel. Tím vás nechci odradit, musím jen podotknout, že to není vybíjená s nafukovacím míčem. Při nedodržování pravidel a při frajeřinkách může dojít k úrazu. Ale pokud se do toho zažijete, tak se vám paintball začne líbit.

      Ten adrenalin, když vás nahání 3 protihráči. To zklamání, když už konečně někoho máte na mušce, zmáčknete spoušť a zjistíte, že vám právě došly kuličky. Nebo další překrásná situace, která se mi stala snad na každém paintballe - DUEL - jeden na jednoho. Běžíme proti sobě a střílíme. Doběhneme až k sobě, skáčeme kolem sebe, neustále střílíme. Padne 8 výstřelů - žádný z nás se netrefil. Ze vzdálenosti 2 metrů se do sebe nedokážem trefit. Nebo si představte, že zapomenete, že už jste kuličku do hlavně nabili a nabijete další. Když potom vystřelíte, tak se většinou obě kuličky rozprsknou a máte z toho stříkací pistolku. Je to velice výhodné, pokud chcete protivníka pouze vyprovokovat a donutit ho ke ztrátě času čištěním masky.

      Zkrátka paintball je skvělá hra na válku, kterou musíte zkusit. V každém větším městě je nějaký zprostředkovatel, který vám zapůjčí zbraně, náboje i masky. Hrát se dá kdekoliv v lese nebo na oficiálních paintballových hřištích.

      Zde naleznete fotografie ze 2 různých akcí. Obě byly na hřišti v Novém Sedle u Karlových Varů. Minulá akce byla v budovách, nyní se bojovalo v lese. Obojí má svá kouzla - klady i zápory. Na ty si už ale musí každý přijít sám...